Samochód zastępczy z OC sprawcy

 

Doskonale wiemy, że zdarzenie komunikacyjne w postaci kolizji drogowej nigdy nie należy do spraw przyjemnych; zawsze budzi ono wiele skrajnych emocji i przysparza wielu zmartwień. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam jednak na złagodzenie nieco bólu osoby poszkodowanej w takim zajściu, bowiem nasza oferta zawiera również możliwość wynajęcia samochodu z polisy OC sprawcy kolizji.

Wiele kierowców obawia się takiego rozwiązania, chociaż sam pomysł jest dla nich zwykle bardzo kuszący – któż by nie chciał przy okazji kolizji spróbować jazdy zupełnie innym samochodem niż ten użytkowany dotychczas, w dodatku za darmo. W tym miejscu jednak najczęściej rodzi się w głowie kierowcy szereg pytań o to, czy na pewno jest to rozwiązanie bezpieczne, czy na pewno nie będzie on obciążony kosztami wynajmu, co na to wszystko powie towarzystwo ubezpieczeniowe i czy nie każe wracać należności. Otóż drodzy kierowcy, mamy dobrą wiadomość – wypożyczenie u nas samochodu z OC sprawcy jest w pełni legalne, całkowicie bezpieczne oraz nic nie kosztuje. Jest to możliwe dzięki bezgotówkowemu systemowi, który stosujemy.

Długość wynajmu pojazdu nie może być kwestionowana przez towarzystwo ubezpieczeniowe, które opłaca całość kosztów wynajmu na podstawie zawartej z kierowcą umowy. Dodatkowo, aby zapewnić poszkodowanemu kierowcy maksymalne poczucie bezpieczeństwa i komfortu psychicznego, wszystkie formalności związane z egzekwowaniem należności za faktury bierzemy na siebie, ponieważ doskonale wiemy, w jaki sposób to robić. Jednocześnie chcemy was, drodzy kierowcy, przestrzec przed małymi firmami, które wystawiwszy fakturę za najem samochodu proponują samodzielne ubieganie się o zwrot kosztów.

Również jeśli nie znasz w mieście odpowiednich fachowców, którzy mogliby odpowiednio zając się twoim samochodem – nie szkodzi. Mamy dużo kontaktów z profesjonalistami w swoim fachu, którymi chętnie się podzielimy. Wszystko po to, by naprawa blacharska, mechaniczna, lakiernicza, a także kwestie związane z kwestiami prawnymi oraz właściwą likwidacją szkody nie przysparzała dodatkowych i zupełnie niepotrzebnych nerwów.

Skorzystanie z naszej oferty daje Ci pewność, że samochód będzie w pełni sprawny, ponieważ całą naszą flotę regularnie serwisujemy. Procedury, które stosujemy, są przejrzyste, nie zawierają żadnych kruczków prawnych i nie zabierają wiele czasu. Samochody, które od nas wynajmiesz z OC sprawcy podstawimy Ci w dowolne miejsce, pod wskazany przez Ciebie adres. A dodatkowo pomożemy Ci ze wszystkimi formalnościami związanymi z sama szkodą komunikacyjną oraz jej likwidacją i naprawą Twojego samochodu. Brzmi sensownie, prawda?

Załóżmy, że mamy swój własny, wymarzony samochód. Dojeżdżamy nim do pracy, do szkoły, na zakupy, do znajomych, na różne spotkania, wyjazdy rekreacyjne i tak dalej. Aż tu nagle przychodzi feralny dzień, podczas którego zdarza nam się wypadek samochodowy. Oczywiście, my na drodze uważaliśmy, nie chodzi więc o wypadek z naszej winy, bo winowajcą pozostaje kto inny. Nie zmienia to jednak faktu, że nasz pojazd musi trafić do warsztatu na obowiązkową naprawę. Co zrobić przez ten czas i jak sobie radzić? Przesiadka do komunikacji publicznej może być bolesna, jeżeli już przywykliśmy do komfortu własnego samochodu. Jest to bowiem rzecz, której nie da się porównać z niczym innym. Na szczęście, okazuje się, że jest wyjście z tej jakże trudnej sytuacji. Można przecież wynająć samochód zastępczy z OC sprawcy wypadku, które to w całości pokryje tenże koszt ubezpieczenia.

Ogólnie, możliwość taka jest na pewno bardzo kusząca i wydaje się także bardzo ciekawa. Wszakże każdy chciałby móc przez czas pozostawania własnego pojazdu w warsztacie mieć możliwość podróżowania w komfortowych warunkach, a nie być ponownie skazanym na komunikację miejską czy też kolejową. Jest jednak kilka rzeczy, właściwie to wypadałoby napisać, że ograniczeń, które trzeba mieć na uwadze, jeżeli chce się z tej opcji skorzystać. Nie należą one do jakichś wybitnie kłopotliwych, dlatego też ich spełnienie nie powinno nastręczać zbyt dużych trudności. Koniecznie trzeba jednak o nich wspomnieć, by później nie okazało się, że ktoś stanie w obliczu przykrej niespodzianki i będzie musiał pokryć poniesione na wypożyczalnię koszty sam. Tego raczej na pewno wolelibyśmy uniknąć, dlatego warto jest pamiętać o poniższych sprawach.

Zacznijmy od tego, że nie jest to całkiem wszystko jedno, na jaką wypożyczalnię samochodów się zdecydujemy. Owszem, kusi, by była to ta o największej renomie, albo też położona najbliżej miejsca zamieszkania, a może posiadająca we własnej flocie najlepsze pojazdy i tak dalej. Jest tutaj jednak pewien szczególny warunek. Wszystko, jak to zwykle bywa, rozbija się o koszty wypożyczenia pojazdu. Chodzi bowiem o ceny, które oferuje swym klientom wypożyczalnia. Ktoś może sobie bowiem pomyśleć, że skoro nie będzie pokrywał tychże kosztów z własnej kieszeni, to może pozwolić sobie na jedną z droższych wypożyczalni, bo przecież wszystko i tak pokryje OC sprawcy. Niestety, nie jest aż tak dobrze, bo żeby te OC beż żadnego problemu pokryło wypożyczenie, to wypożyczalnia musi mieć ceny mniej więcej na poziomie co najwyżej średnich cen w tym segmencie rynku, a tak ma się to mniej więcej tutaj. Dlatego też warto jest to sprawdzić, zanim skorzystamy z jej usług, by potem nie narażać się na niepotrzebne problemy.

Druga sprawa dotyczy już konkretnie wypożyczenia samochodu, zakładając, że znaleźliśmy wypożyczalnie z akceptowalnymi cenami. Kwestia dotyczy tego, jakie auto może być wypożyczone. I tu również część ludzi może sobie pomyśleć, że może być to samochód dowolny, a niestety jest to myślenie na wskroś błędne. Wtedy także zachodzi niebezpieczeństwo, że OC sprawcy nie pokryje tego wydatku. Tutaj z kolei wymóg jest bardzo prosty. Wypożyczany pojazd musi być mniej więcej tej samej klasy, co pojazd użytkowany na co dzień, który właśnie przebywa w warsztacie. Tej samej klasy, czyli tego samego typu, a niekoniecznie identyczny. Wiadomo bowiem, że nie zawsze jest przecież możliwość, by wynająć auto tej samej marki i modelu. Chodzi tu mniej więcej o to, że jeżeli zwykle jeździmy małym miejskim pojazdem, to nie porywajmy się na wypożyczenie jakiegoś szybkiego, sportowego cacka, albo też mocnego auta terenowego. Zrozumiałe poniekąd jest, że niektórzy może chcieliby zaznać takiej odmiany, no ale wtedy będą to musieli zrobić na własną rękę. Niestety, nie działa to w ten sposób, że wynajem lepszego pojazdu jest zadośćuczynieniem za szkodę. Jak było wspomniane, musi to być pojazd tej samej klasy.

Trzecia kwestia, gdy już wybraliśmy odpowiedni pojazd, dotyczy czasu jego wypożyczenia. Wiadomym jest, że wypożyczalnia liczy sobie koszty za każdą dobę użytkowania pojazdu, dlatego ten czas jest ściśle limitowany. Mówiąc konkretniej, limitowany do okresu, w jakim nasz własny, prywatny pojazd przymusowo przebywa w warsztacie. Nie możemy także ociągać się z jego odebraniem, bo chodzi tu o czas, w którym usunięte zostaną wszelkie usterki sprawiające, że pozostaje on niezdolny do jazdy. Gdy tylko owe kłopoty zostaną usunięte, a nasz pojazd przywrócony do sprawności, zmuszeni jesteśmy zwrócić pojazd wynajęty. Nie da się, jak widać, przeciągać w nieskończoność, a nawet ani trochę czasu jego wynajęcia. Może to być zawód dla osób, którym wydawało się, że skoro wynajętym samochodem jeździ się tak dobrze, to mogą jeszcze trochę go poużytkować na koszt ubezpieczyciela. Tak dobrze niestety nie ma. Użytkujemy go jedynie tak długo, jak nasz własny pozostaje z konieczności w warsztacie.

Warto o tych wytycznych pamiętać, by nie narazić się na niepotrzebne problemy i nie mieć kłopotu ze zwrotem kosztu ubezpieczenia. Nie są one jakieś wybitnie skomplikowane i raczej każdy rozsądny człowiek nie będzie miał problemów z ich wypełnieniem.

car-crash-wypadek-samochodowy_22453708